Pl. Bib Surname, name Team Nat Time Gap Prog.
1 96 REKITA Szymon LEOPARD PRO CYCLING POL 8:07:48 - +55
2 22 LONARDI Giovanni NIPPO - VINI FANTINI - FAIZANE' ITA 8:07:57 + 0:09 +3
3 76 VALTER Attila CCC DEVELOPMENT TEAM HUN 8:07:59 + 0:11 +11
4 83 LOPEZ PEREZ Juan Pedro KOMETA CYCLING TEAM ESP 8:08:00 + 0:12 +65
5 12 DUNNE Conor ISRAEL CYCLING ACADEMY IRL 8:08:01 + 0:13 +31
6 11 PLAZA Ruben ISRAEL CYCLING ACADEMY ESP 8:08:02 + 0:14 +62
7 35 ROGINA Radoslav ADRIA MOBIL CRO 8:08:03 + 0:15 +23
8 176 ZIMMERMANN Georg TIROL KTM CYCLING TEAM GER 8:08:06 + 0:18 +20
9 155 RABITSCH Stephan TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS AUT 8:08:09 + 0:21 +22
10 5 VERGAERDE Otto CORENDON - CIRCUS BEL 8:08:18 + 0:30 +25
11 84 OLDANI Stefano KOMETA CYCLING TEAM ITA 8:08:19 + 0:31 +59
12 114 SAMOILAU Branislau MINSK CYCLING CLUB BLR 8:08:23 + 0:35 +92
13 64 HOLLER Nikodemus BIKE AID GER 8:08:25 + 0:37 +19
14 91 BURKE Jack LEOPARD PRO CYCLING CAN 8:08:27 + 0:39 +39
15 122 JANSSEN Adriaan MONKEY TOWN - A BLOCK CT NED 8:08:31 + 0:43 +46
16 123 DE JONGE Maarten MONKEY TOWN - A BLOCK CT NED 8:08:35 + 0:47 -1
17 94 MAAS Jan LEOPARD PRO CYCLING NED 8:08:38 + 0:50 +41
18 23 NISHIMURA Hiroki NIPPO - VINI FANTINI - FAIZANE' JPN 8:08:39 + 0:51 +70
19 85 RIES Michel KOMETA CYCLING TEAM LUX 8:08:39 + 0:51 +87
20 146 VANTOMME Maxime TARTELETTO - ISOREX BEL 8:08:45 + 0:57 +53
21 111 BAZHKOU Stanislau MINSK CYCLING CLUB BLR 8:08:51 + 1:03 +38
22 161 FOUCHE James TEAM WIGGINS LECOL NZL 8:08:59 + 1:11 +113
23 1 DEVOLDER Stijn CORENDON - CIRCUS BEL 8:09:00 + 1:12 +96
24 244 JEANNES Matthieu CLUB DE LA DEFENSE FRA 8:09:03 + 1:15 +70
25 166 SCOTT Robert TEAM WIGGINS LECOL GBR 8:09:09 + 1:21 -15
26 184 PRONSKIY Vadim VINO - ASTANA MOTORS KAZ 8:09:14 + 1:26 +34
27 21 CIMA Damiano NIPPO - VINI FANTINI - FAIZANE' ITA 8:09:14 + 1:26 +59
28 163 DONOVAN Mark TEAM WIGGINS LECOL GBR 8:09:17 + 1:29 +27
29 225 OVECHKIN Artem RUSSIAN NATIONAL TEAM RUS 8:09:17 + 1:29 +117
30 171 BAYER Tobias TIROL KTM CYCLING TEAM AUT 8:09:20 + 1:32 +18
31 74 STOSZ Patryk CCC DEVELOPMENT TEAM POL 8:09:21 + 1:33 -18
32 53 KUZMIN Anton ASTANA CITY KAZ 8:09:21 + 1:33 +63
33 56 ULYSBAYEV Dinmukhammed ASTANA CITY KAZ 8:09:26 + 1:38 +106
34 45 SUTER Joel AKROS - THÖMUS SUI 8:09:28 + 1:40 +50
35 65 WOLF Justin BIKE AID GER 8:09:28 + 1:40 +67
36 152 BRKIC Benjamin TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS AUT 8:09:30 + 1:42 +1
37 66 VAN ENGELEN Adne BIKE AID NED 8:09:35 + 1:47 +76
38 51 AKHMETOV Galym ASTANA CITY KAZ 8:09:40 + 1:52 +43
39 185 SOKOLOV Nikita VINO - ASTANA MOTORS KAZ 8:09:44 + 1:56 +13
40 71 BROZYNA Piotr CCC DEVELOPMENT TEAM POL 8:09:53 + 2:05 +26
41 223 FOKIN Mikhail RUSSIAN NATIONAL TEAM RUS 8:09:54 + 2:06 +55
42 31 JARC Aljaz ADRIA MOBIL SLO 8:09:58 + 2:10 +43
43 55 MARUKHIN Daniil ASTANA CITY KAZ 8:10:01 + 2:13 -17
44 182 NIKITIN Matvey VINO - ASTANA MOTORS KAZ 8:10:12 + 2:24 -20
45 24 YOSHIDA Hayato NIPPO - VINI FANTINI - FAIZANE' JPN 8:10:21 + 2:33 +9
46 183 OVSYANNIKOV Alexandr VINO - ASTANA MOTORS KAZ 8:10:24 + 2:36 +57
47 226 STEPANOV Andrei RUSSIAN NATIONAL TEAM RUS 8:10:29 + 2:41 +42
48 224 FROLOV Igor RUSSIAN NATIONAL TEAM RUS 8:10:29 + 2:41 +49
49 191 KOLZE CHANGIZI Sebastian DANISH NATIONAL TEAM DEN 8:10:41 + 2:53 +77
50 213 PELCERS Kristaps LATVIA NATIONAL TEAM LAT 8:10:43 + 2:55 +41
51 144 STOCKMAN Michiel TARTELETTO - ISOREX BEL 8:10:44 + 2:56 -30
52 143 STOCKMAN Abram TARTELETTO - ISOREX BEL 8:10:44 + 2:56 -23
53 253 ERSHOV Artur FİBERLİ ANTALYA RUS 8:11:02 + 3:14 -19
54 206 VAHTRA Norman ESTONIAN NATIONAL TEAM EST 8:11:13 + 3:25 -10
55 44 PAROZ Justin AKROS - THÖMUS SUI 8:11:14 + 3:26 +43
56 73 PALUTA Michal CCC DEVELOPMENT TEAM POL 8:11:17 + 3:29 -37
57 153 KRIZEK Matthias TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS AUT 8:11:17 + 3:29 -39
58 151 BAJC Andi TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS SLO 8:11:17 + 3:29 -25
59 172 EL GOUZI Omar TIROL KTM CYCLING TEAM ITA 8:11:17 + 3:29 +53
60 222 DUIUNOV Vladislav RUSSIAN NATIONAL TEAM RUS 8:11:28 + 3:40 +32
61 193 KRISTENSEN Mads Østergaard DANISH NATIONAL TEAM DEN 8:11:28 + 3:40 +55
62 115 SOBAL Yauhen MINSK CYCLING CLUB BLR 8:11:29 + 3:41 +1
63 126 VAN DER KOOIJ Bas MONKEY TOWN - A BLOCK CT NED 8:11:34 + 3:46 -62
64 6 VAN DER POEL Mathieu CORENDON - CIRCUS NED 8:11:41 + 3:53 -62
65 165 O'LOUGHLIN Michael TEAM WIGGINS LECOL IRL 8:11:41 + 3:53 +7
66 134 ORKEN Ahmet SALCANO SAKARYA BB TEAM TUR 8:11:44 + 3:56 -17
67 202 KISKONEN Siim ESTONIAN NATIONAL TEAM EST 8:11:59 + 4:11 -50
68 215 BOGDANOVICS Maris LATVIA NATIONAL TEAM LAT 8:12:08 + 4:20 -27
69 221 CHUMACHENKO Daniil RUSSIAN NATIONAL TEAM RUS 8:12:14 + 4:26 +68
70 4 DE BONDT Dries CORENDON - CIRCUS BEL 8:12:15 + 4:27 -63
71 93 KRIEGER Alexander LEOPARD PRO CYCLING GER 8:12:21 + 4:33 -63
72 175 WILDAUER Markus TIROL KTM CYCLING TEAM AUT 8:12:22 + 4:34 +43
73 195 RYTTERSGAARD Sebastian DANISH NATIONAL TEAM DEN 8:12:28 + 4:40 +28
74 235 YILMAZ Yunus BİSİKLET SPORUNU KALKINDIRMA KLB TUR 8:12:38 + 4:50 +6
75 142 SEFA Ylber TARTELETTO - ISOREX ALB 8:12:41 + 4:53 +15
76 212 GAVARS Eriks Toms LATVIA NATIONAL TEAM LAT 8:12:47 + 4:59 +6
77 15 PERRY Benjamin ISRAEL CYCLING ACADEMY CAN 8:13:00 + 5:12 +45
78 136 TIRYAKI Oguzhan SALCANO SAKARYA BB TEAM TUR 8:13:09 + 5:21 -3
79 162 CULLAIGH Gabriel TEAM WIGGINS LECOL GBR 8:13:18 + 5:30 -57
80 203 NISU Oskar ESTONIAN NATIONAL TEAM EST 8:13:18 + 5:30 -3
81 192 JACOBSEN Niklas Spilcker DANISH NATIONAL TEAM DEN 8:13:31 + 5:43 +52
82 211 ANSONS Kristers LATVIA NATIONAL TEAM LAT 8:13:41 + 5:53 -3
83 255 PISKUNOV Maksim FİBERLİ ANTALYA RUS 8:13:43 + 5:55 -36
84 43 GÜLLER Timo AKROS - THÖMUS SUI 8:13:51 + 6:03 -38
85 41 DÖRING Jonas AKROS - THÖMUS SUI 8:14:00 + 6:12 +22
86 101 ASADOV Elchin LVIV CYCLING TEAM AZE 8:14:19 + 6:31 +42
87 234 KELLECI Abdulkadir BİSİKLET SPORUNU KALKINDIRMA KLB TUR 8:14:26 + 6:38 +66
88 72 MALECKI Kamil CCC DEVELOPMENT TEAM POL 8:15:27 + 7:39 -45
89 34 RAJOVIC Dusan ADRIA MOBIL SRB 8:15:36 + 7:48 -86
90 13 MINALI Riccardo ISRAEL CYCLING ACADEMY ITA 8:15:37 + 7:49 -78
91 63 GROSSER Aaron BIKE AID GER 8:15:37 + 7:49 -80
92 262 COLNAGHI Andrea TEAM NAMEDSPORT ROCKET ITA 8:15:37 + 7:49 -69
93 173 DALLA VALLE Nicolas TIROL KTM CYCLING TEAM ITA 8:15:37 + 7:49 -55
94 196 ARNTH SØRENSEN Kristian DANISH NATIONAL TEAM DEN 8:16:03 + 8:15 +17
95 164 NAVARRO Corentin TEAM WIGGINS LECOL FRA 8:16:03 + 8:15 +22
96 112 PAPOK Siarhei MINSK CYCLING CLUB BLR 8:16:03 + 8:15 +28
97 2 JANS Roy CORENDON - CIRCUS BEL 8:16:06 + 8:18 -93
98 62 CARSTENSEN Lucas BIKE AID GER 8:16:17 + 8:29 -89
99 32 HORVAT Ziga ADRIA MOBIL SLO 8:16:17 + 8:29 -42
100 194 LUND Rasmus Hestbek DANISH NATIONAL TEAM DEN 8:16:30 + 8:42 -50
101 14 NIV Guy ISRAEL CYCLING ACADEMY ISR 8:16:30 + 8:42 -34
102 86 SEVILLA LOPEZ Diego Pablo KOMETA CYCLING TEAM ESP 8:16:30 + 8:42 -31
103 266 MOLINARI Kevin TEAM NAMEDSPORT ROCKET ITA 8:16:32 + 8:44 +24
104 113 RAMANAU Raman MINSK CYCLING CLUB BLR 8:16:36 + 8:48 +48
105 154 LEHNER Daniel TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS AUT 8:16:38 + 8:50 -6
106 124 KLEIMAN Wim MONKEY TOWN - A BLOCK CT NED 8:16:38 + 8:50 +15
107 42 ZOBRIST Manuel AKROS - THÖMUS SUI 8:17:01 + 9:13 -68
108 263 COLNAGHI Davide TEAM NAMEDSPORT ROCKET ITA 8:17:01 + 9:13 -63
109 156 WOLLENBERG Tim TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS GER 8:17:09 + 9:21 +32
110 181 ASTAFYEV Stepan VINO - ASTANA MOTORS KAZ 8:17:17 + 9:29 -45
111 116 STROKAU Vasili MINSK CYCLING CLUB BLR 8:17:25 + 9:37 -1
112 216 KANEPEJS Deins LATVIA NATIONAL TEAM LAT 8:17:27 + 9:39 +13
113 92 GEßNER Konrad LEOPARD PRO CYCLING GER 8:17:30 + 9:42 +36
114 81 CAMACHO DEL FRESNO Juan KOMETA CYCLING TEAM ESP 8:17:49 + 10:01 +45
115 186 VOLOSHIN Alexey VINO - ASTANA MOTORS KAZ 8:20:03 + 12:15 -88
116 33 PER Gorazd ADRIA MOBIL SLO 8:20:07 + 12:19 -96
117 261 BELLETTA Pier Elis TEAM NAMEDSPORT ROCKET ITA 8:20:27 + 12:39 -30
118 145 VAN BREUSSEGEM Elias TARTELETTO - ISOREX BEL 8:20:33 + 12:45 +2
119 75 TRACZ Szymon CCC DEVELOPMENT TEAM POL 8:20:37 + 12:49 -41
120 16 SCHREURS Hamish ISRAEL CYCLING ACADEMY NZL 8:20:50 + 13:02 +9
121 252 BIALIAUSKI Vasili FİBERLİ ANTALYA BLR 8:21:22 + 13:34 +33
Phone: +90 384 341 4688 E-mail: info@tourofantalya.com

Bize Ulaşın

Captcha
Copyright © 2017 Tour of Antalya. All Rights Reserved.