Pl. Bib Surname, name Nat Team Time Gap Bonif/Pen
1 96 REKITA Szymon POL LEOPARD PRO CYCLING 2:10:40 - -10s
2 83 LOPEZ PEREZ Juan Pedro ESP KOMETA CYCLING TEAM 2:10:48 + 0:08 -6s
3 11 PLAZA Ruben ESP ISRAEL CYCLING ACADEMY 2:10:48 + 0:08 -4s
4 114 SAMOILAU Branislau BLR MINSK CYCLING CLUB 2:10:57 + 0:17  
5 76 VALTER Attila HUN CCC DEVELOPMENT TEAM 2:10:59 + 0:19  
6 12 DUNNE Conor IRL ISRAEL CYCLING ACADEMY 2:11:01 + 0:21  
7 22 LONARDI Giovanni ITA NIPPO - VINI FANTINI - FAIZANE' 2:11:01 + 0:21  
8 84 OLDANI Stefano ITA KOMETA CYCLING TEAM 2:11:01 + 0:21  
9 35 ROGINA Radoslav CRO ADRIA MOBIL 2:11:03 + 0:23  
10 176 ZIMMERMANN Georg GER TIROL KTM CYCLING TEAM 2:11:06 + 0:26  
11 161 FOUCHE James NZL TEAM WIGGINS LECOL 2:11:06 + 0:26 -1s
12 91 BURKE Jack CAN LEOPARD PRO CYCLING 2:11:09 + 0:29  
13 155 RABITSCH Stephan AUT TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 2:11:09 + 0:29  
14 122 JANSSEN Adriaan NED MONKEY TOWN - A BLOCK CT 2:11:13 + 0:33  
15 85 RIES Michel LUX KOMETA CYCLING TEAM 2:11:13 + 0:33  
16 23 NISHIMURA Hiroki JPN NIPPO - VINI FANTINI - FAIZANE' 2:11:13 + 0:33  
17 5 VERGAERDE Otto BEL CORENDON - CIRCUS 2:11:18 + 0:38  
18 94 MAAS Jan NED LEOPARD PRO CYCLING 2:11:20 + 0:40  
19 146 VANTOMME Maxime BEL TARTELETTO - ISOREX 2:11:20 + 0:40  
20 225 OVECHKIN Artem RUS RUSSIAN NATIONAL TEAM 2:11:20 + 0:40  
21 64 HOLLER Nikodemus GER BIKE AID 2:11:25 + 0:45  
22 56 ULYSBAYEV Dinmukhammed KAZ ASTANA CITY 2:11:29 + 0:49  
23 111 BAZHKOU Stanislau BLR MINSK CYCLING CLUB 2:11:33 + 0:53  
24 1 DEVOLDER Stijn BEL CORENDON - CIRCUS 2:11:34 + 0:54  
25 123 DE JONGE Maarten NED MONKEY TOWN - A BLOCK CT 2:11:35 + 0:55  
26 244 JEANNES Matthieu FRA CLUB DE LA DEFENSE 2:11:37 + 0:57  
27 21 CIMA Damiano ITA NIPPO - VINI FANTINI - FAIZANE' 2:11:48 + 1:08  
28 53 KUZMIN Anton KAZ ASTANA CITY 2:11:55 + 1:15  
29 184 PRONSKIY Vadim KAZ VINO - ASTANA MOTORS 2:11:56 + 1:16  
30 163 DONOVAN Mark GBR TEAM WIGGINS LECOL 2:11:59 + 1:19  
31 45 SUTER Joel SUI AKROS - THÖMUS 2:12:02 + 1:22  
32 65 WOLF Justin GER BIKE AID 2:12:02 + 1:22  
33 171 BAYER Tobias AUT TIROL KTM CYCLING TEAM 2:12:02 + 1:22  
34 66 VAN ENGELEN Adne NED BIKE AID 2:12:09 + 1:29  
35 166 SCOTT Robert GBR TEAM WIGGINS LECOL 2:12:09 + 1:29  
36 51 AKHMETOV Galym KAZ ASTANA CITY 2:12:14 + 1:34  
37 74 STOSZ Patryk POL CCC DEVELOPMENT TEAM 2:12:21 + 1:41  
38 185 SOKOLOV Nikita KAZ VINO - ASTANA MOTORS 2:12:26 + 1:46  
39 223 FOKIN Mikhail RUS RUSSIAN NATIONAL TEAM 2:12:28 + 1:48  
40 152 BRKIC Benjamin AUT TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 2:12:30 + 1:50  
41 31 JARC Aljaz SLO ADRIA MOBIL 2:12:32 + 1:52  
42 71 BROZYNA Piotr POL CCC DEVELOPMENT TEAM 2:12:35 + 1:55  
43 183 OVSYANNIKOV Alexandr KAZ VINO - ASTANA MOTORS 2:12:58 + 2:18  
44 55 MARUKHIN Daniil KAZ ASTANA CITY 2:13:01 + 2:21  
45 226 STEPANOV Andrei RUS RUSSIAN NATIONAL TEAM 2:13:03 + 2:23  
46 224 FROLOV Igor RUS RUSSIAN NATIONAL TEAM 2:13:03 + 2:23  
47 24 YOSHIDA Hayato JPN NIPPO - VINI FANTINI - FAIZANE' 2:13:03 + 2:23  
48 191 KOLZE CHANGIZI Sebastian DEN DANISH NATIONAL TEAM 2:13:03 + 2:23  
49 182 NIKITIN Matvey KAZ VINO - ASTANA MOTORS 2:13:12 + 2:32  
50 213 PELCERS Kristaps LAT LATVIA NATIONAL TEAM 2:13:17 + 2:37  
51 143 STOCKMAN Abram BEL TARTELETTO - ISOREX 2:13:44 + 3:04  
52 144 STOCKMAN Michiel BEL TARTELETTO - ISOREX 2:13:44 + 3:04  
53 44 PAROZ Justin SUI AKROS - THÖMUS 2:13:48 + 3:08  
54 172 EL GOUZI Omar ITA TIROL KTM CYCLING TEAM 2:13:51 + 3:11  
55 222 DUIUNOV Vladislav RUS RUSSIAN NATIONAL TEAM 2:14:02 + 3:22  
56 193 KRISTENSEN Mads Østergaard DEN DANISH NATIONAL TEAM 2:14:02 + 3:22  
57 253 ERSHOV Artur RUS FİBERLİ ANTALYA 2:14:02 + 3:22  
58 115 SOBAL Yauhen BLR MINSK CYCLING CLUB 2:14:11 + 3:31  
59 206 VAHTRA Norman EST ESTONIAN NATIONAL TEAM 2:14:13 + 3:33  
60 221 CHUMACHENKO Daniil RUS RUSSIAN NATIONAL TEAM 2:14:17 + 3:37  
61 73 PALUTA Michal POL CCC DEVELOPMENT TEAM 2:14:17 + 3:37  
62 153 KRIZEK Matthias AUT TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 2:14:17 + 3:37  
63 151 BAJC Andi SLO TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 2:14:17 + 3:37  
64 165 O'LOUGHLIN Michael IRL TEAM WIGGINS LECOL 2:14:17 + 3:37  
65 134 ORKEN Ahmet TUR SALCANO SAKARYA BB TEAM 2:14:26 + 3:46  
66 126 VAN DER KOOIJ Bas NED MONKEY TOWN - A BLOCK CT 2:14:51 + 4:11 -3s
67 6 VAN DER POEL Mathieu NED CORENDON - CIRCUS 2:14:51 + 4:11  
68 175 WILDAUER Markus AUT TIROL KTM CYCLING TEAM 2:14:56 + 4:16  
69 202 KISKONEN Siim EST ESTONIAN NATIONAL TEAM 2:14:59 + 4:19  
70 195 RYTTERSGAARD Sebastian DEN DANISH NATIONAL TEAM 2:15:02 + 4:22  
71 215 BOGDANOVICS Maris LAT LATVIA NATIONAL TEAM 2:15:08 + 4:28  
72 235 YILMAZ Yunus TUR BİSİKLET SPORUNU KALKINDIRMA KLB 2:15:12 + 4:32  
73 142 SEFA Ylber ALB TARTELETTO - ISOREX 2:15:15 + 4:35  
74 4 DE BONDT Dries BEL CORENDON - CIRCUS 2:15:19 + 4:39 -2s
75 212 GAVARS Eriks Toms LAT LATVIA NATIONAL TEAM 2:15:21 + 4:41  
76 93 KRIEGER Alexander GER LEOPARD PRO CYCLING 2:15:21 + 4:41  
77 15 PERRY Benjamin CAN ISRAEL CYCLING ACADEMY 2:15:34 + 4:54  
78 192 JACOBSEN Niklas Spilcker DEN DANISH NATIONAL TEAM 2:15:37 + 4:57  
79 136 TIRYAKI Oguzhan TUR SALCANO SAKARYA BB TEAM 2:15:43 + 5:03  
80 203 NISU Oskar EST ESTONIAN NATIONAL TEAM 2:15:52 + 5:12  
81 234 KELLECI Abdulkadir TUR BİSİKLET SPORUNU KALKINDIRMA KLB 2:16:13 + 5:33  
82 211 ANSONS Kristers LAT LATVIA NATIONAL TEAM 2:16:15 + 5:35  
83 162 CULLAIGH Gabriel GBR TEAM WIGGINS LECOL 2:16:18 + 5:38  
84 255 PISKUNOV Maksim RUS FİBERLİ ANTALYA 2:16:25 + 5:45  
85 41 DÖRING Jonas SUI AKROS - THÖMUS 2:16:34 + 5:54  
86 43 GÜLLER Timo SUI AKROS - THÖMUS 2:16:34 + 5:54  
87 101 ASADOV Elchin AZE LVIV CYCLING TEAM 2:16:34 + 5:54  
88 113 RAMANAU Raman BLR MINSK CYCLING CLUB 2:18:23 + 7:43  
89 72 MALECKI Kamil POL CCC DEVELOPMENT TEAM 2:18:27 + 7:47  
90 164 NAVARRO Corentin FRA TEAM WIGGINS LECOL 2:18:37 + 7:57  
91 196 ARNTH SØRENSEN Kristian DEN DANISH NATIONAL TEAM 2:18:37 + 7:57  
92 13 MINALI Riccardo ITA ISRAEL CYCLING ACADEMY 2:18:37 + 7:57  
93 173 DALLA VALLE Nicolas ITA TIROL KTM CYCLING TEAM 2:18:37 + 7:57  
94 112 PAPOK Siarhei BLR MINSK CYCLING CLUB 2:18:37 + 7:57  
95 63 GROSSER Aaron GER BIKE AID 2:18:37 + 7:57  
96 262 COLNAGHI Andrea ITA TEAM NAMEDSPORT ROCKET 2:18:37 + 7:57  
97 34 RAJOVIC Dusan SRB ADRIA MOBIL 2:18:42 + 8:02  
98 266 MOLINARI Kevin ITA TEAM NAMEDSPORT ROCKET 2:18:47 + 8:07  
99 32 HORVAT Ziga SLO ADRIA MOBIL 2:18:59 + 8:19  
100 86 SEVILLA LOPEZ Diego Pablo ESP KOMETA CYCLING TEAM 2:19:12 + 8:32  
101 81 CAMACHO DEL FRESNO Juan ESP KOMETA CYCLING TEAM 2:19:12 + 8:32  
102 2 JANS Roy BEL CORENDON - CIRCUS 2:19:12 + 8:32  
103 124 KLEIMAN Wim NED MONKEY TOWN - A BLOCK CT 2:19:12 + 8:32  
104 154 LEHNER Daniel AUT TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 2:19:12 + 8:32  
105 194 LUND Rasmus Hestbek DEN DANISH NATIONAL TEAM 2:19:12 + 8:32  
106 156 WOLLENBERG Tim GER TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 2:19:12 + 8:32  
107 14 NIV Guy ISR ISRAEL CYCLING ACADEMY 2:19:12 + 8:32  
108 92 GEßNER Konrad GER LEOPARD PRO CYCLING 2:19:17 + 8:37  
109 62 CARSTENSEN Lucas GER BIKE AID 2:19:17 + 8:37  
110 181 ASTAFYEV Stepan KAZ VINO - ASTANA MOTORS 2:19:59 + 9:19  
111 116 STROKAU Vasili BLR MINSK CYCLING CLUB 2:19:59 + 9:19  
112 216 KANEPEJS Deins LAT LATVIA NATIONAL TEAM 2:20:01 + 9:21  
113 263 COLNAGHI Davide ITA TEAM NAMEDSPORT ROCKET 2:20:01 + 9:21  
114 42 ZOBRIST Manuel SUI AKROS - THÖMUS 2:20:01 + 9:21  
115 261 BELLETTA Pier Elis ITA TEAM NAMEDSPORT ROCKET 2:23:01 + 12:21  
116 186 VOLOSHIN Alexey KAZ VINO - ASTANA MOTORS 2:23:03 + 12:23  
117 16 SCHREURS Hamish NZL ISRAEL CYCLING ACADEMY 2:23:05 + 12:25  
118 145 VAN BREUSSEGEM Elias BEL TARTELETTO - ISOREX 2:23:07 + 12:27  
119 33 PER Gorazd SLO ADRIA MOBIL 2:23:07 + 12:27  
120 252 BIALIAUSKI Vasili BLR FİBERLİ ANTALYA 2:23:09 + 12:29  
121 75 TRACZ Szymon POL CCC DEVELOPMENT TEAM 2:23:11 + 12:31  
OTL 174 GAMPER Patrick AUT TIROL KTM CYCLING TEAM 2:23:47 + 13:07  
OTL 104 DESHKO Roman UKR LVIV CYCLING TEAM 2:24:01 + 13:21  
OTL 95 PONS Gaëtan LUX LEOPARD PRO CYCLING 2:24:01 + 13:21  
OTL 121 SANTORO Antonio ITA MONKEY TOWN - A BLOCK CT 2:24:48 + 14:08  
OTL 125 VAN DER VEEKENS Mel NED MONKEY TOWN - A BLOCK CT 2:24:48 + 14:08  
OTL 254 ICEN Izzet TUR FİBERLİ ANTALYA 2:25:11 + 14:31  
OTL 61 BICHLMANN Daniel GER BIKE AID 2:25:12 + 14:32  
OTL 274 ORENCIK Ahmet TUR TORKU ŞEKER SPOR 2:25:12 + 14:32  
OTL 204 PRANGEL Kristo EST ESTONIAN NATIONAL TEAM 2:25:15 + 14:35  
OTL 103 DZHUS Volodymyr UKR LVIV CYCLING TEAM 2:25:15 + 14:35  
OTL 246 TROUDE Mathieu FRA CLUB DE LA DEFENSE 2:25:17 + 14:37  
OTL 52 CHZHAN Igor KAZ ASTANA CITY 2:25:17 + 14:37  
OTL 141 GERTS Floris NED TARTELETTO - ISOREX 2:25:17 + 14:37  
OTL 102 MUSIIENKO Bohdan UKR LVIV CYCLING TEAM 2:25:25 + 14:45  
OTL 264 GALDOUNE Ahmed Amine MAR TEAM NAMEDSPORT ROCKET 2:26:54 + 16:14  
OTL 265 MIRRI Ivan ITA TEAM NAMEDSPORT ROCKET 2:26:59 + 16:19  
OTL 205 ÄRM Rait EST ESTONIAN NATIONAL TEAM 2:26:59 + 16:19  
OTL 275 OZGUR Batuhan TUR TORKU ŞEKER SPOR 2:27:43 + 17:03  
OTL 273 DILEK Halil TUR TORKU ŞEKER SPOR 2:27:46 + 17:06  
OTL 135 AY Enes TUR SALCANO SAKARYA BB TEAM 2:27:51 + 17:11  
OTL 243 BOUSQUET Pascal FRA CLUB DE LA DEFENSE 2:27:58 + 17:18  
OTL 201 JOHANSON Kristjan EST ESTONIAN NATIONAL TEAM 2:27:58 + 17:18  
OTL 236 URCU Süleyman TUR BİSİKLET SPORUNU KALKINDIRMA KLB 2:28:21 + 17:41  
OTL 133 BALKAN Onur TUR SALCANO SAKARYA BB TEAM 2:29:28 + 18:48  
OTL 233 SEKER Cebrail TUR BİSİKLET SPORUNU KALKINDIRMA KLB 2:29:28 + 18:48  
OTL 272 UGUZ Muhammed TUR TORKU ŞEKER SPOR 2:29:46 + 19:06  
OTL 271 ACAR Fethi TUR TORKU ŞEKER SPOR 2:30:07 + 19:27  
OTL 132 ATALAY Muhammed TUR SALCANO SAKARYA BB TEAM 2:30:07 + 19:27  
OTL 131 AKDILEK Ahmet TUR SALCANO SAKARYA BB TEAM 2:30:07 + 19:27  
Withdrawals          
DNF 251 AKBAS Soner TUR FİBERLİ ANTALYA Withdrawal    
DNF 241 AMADORI Julien FRA CLUB DE LA DEFENSE Withdrawal    
DNF 242 BARRET Jeremy FRA CLUB DE LA DEFENSE Withdrawal    
DNF 231 KUCUKBAY Kemal TUR BİSİKLET SPORUNU KALKINDIRMA KLB Withdrawal    
DNF 256 ÜZGÜN Canday TUR FİBERLİ ANTALYA Withdrawal    
DNF 105 MAMMADOV Mahmud AZE LVIV CYCLING TEAM Withdrawal    
DNF 106 ZUBENKO Mykyta UKR LVIV CYCLING TEAM Withdrawal    
DNF 245 MOREL Jeremy FRA CLUB DE LA DEFENSE Withdrawal    
Non-starters          
DNS 46 VOISARD Yannis SUI AKROS - THÖMUS      
DNS 54 LUCHSHENKO Sergey KAZ ASTANA CITY      
DNS 82 GAZZOLI Michele ITA KOMETA CYCLING TEAM      
Phone: +90 384 341 4688 E-mail: info@tourofantalya.com

Contact Us

Copyright © 2017 Tour of Antalya. All Rights Reserved.