Place Bib SURNAME, Name Team Nat Time Gap Bonif/Pen
1 6 VAN DER POEL Mathieu CORENDON - CIRCUS NED 3:26:45 - -10s
2 34 RAJOVIC Dusan ADRIA MOBIL SRB 3:26:45 - -6s
3 126 VAN DER KOOIJ Bas MONKEY TOWN - A BLOCK CT NED 3:26:45 - -4s
4 22 LONARDI Giovanni NIPPO - VINI FANTINI - FAIZANE' ITA 3:26:45 -  
5 82 GAZZOLI Michele KOMETA CYCLING TEAM ITA 3:26:45 -  
6 173 DALLA VALLE Nicolas TIROL KTM CYCLING TEAM ITA 3:26:45 -  
7 162 CULLAIGH Gabriel TEAM WIGGINS LECOL GBR 3:26:45 -  
8 73 PALUTA Michal CCC DEVELOPMENT TEAM POL 3:26:45 -  
9 63 GROSSER Aaron BIKE AID GER 3:26:45 -  
10 93 KRIEGER Alexander LEOPARD PRO CYCLING GER 3:26:45 -  
11 76 VALTER Attila CCC DEVELOPMENT TEAM HUN 3:26:45 -  
12 166 SCOTT Robert TEAM WIGGINS LECOL GBR 3:26:45 -  
13 215 BOGDANOVICS Maris LATVIA NATIONAL TEAM LAT 3:26:45 -  
14 62 CARSTENSEN Lucas BIKE AID GER 3:26:45 -  
15 42 ZOBRIST Manuel AKROS - THÖMUS SUI 3:26:45 -  
16 74 STOSZ Patryk CCC DEVELOPMENT TEAM POL 3:26:45 -  
17 13 MINALI Riccardo ISRAEL CYCLING ACADEMY ITA 3:26:45 -  
18 33 PER Gorazd ADRIA MOBIL SLO 3:26:45 -  
19 153 KRIZEK Matthias TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS AUT 3:26:45 -  
20 202 KISKONEN Siim ESTONIAN NATIONAL TEAM EST 3:26:45 -  
21 182 NIKITIN Matvey VINO - ASTANA MOTORS KAZ 3:26:45 -  
22 144 STOCKMAN Michiel TARTELETTO - ISOREX BEL 3:26:45 -  
23 174 GAMPER Patrick TIROL KTM CYCLING TEAM AUT 3:26:45 -  
24 253 ERSHOV Artur FİBERLİ ANTALYA RUS 3:26:45 -  
25 95 PONS Gaëtan LEOPARD PRO CYCLING LUX 3:26:45 -  
26 123 DE JONGE Maarten MONKEY TOWN - A BLOCK CT NED 3:26:45 -  
27 35 ROGINA Radoslav ADRIA MOBIL CRO 3:26:45 -  
28 2 JANS Roy CORENDON - CIRCUS BEL 3:26:45 -  
29 143 STOCKMAN Abram TARTELETTO - ISOREX BEL 3:26:45 -  
30 151 BAJC Andi TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS SLO 3:26:45 -  
31 4 DE BONDT Dries CORENDON - CIRCUS BEL 3:26:45 - -2s
32 55 MARUKHIN Daniil ASTANA CITY KAZ 3:26:45 -  
33 262 COLNAGHI Andrea TEAM NAMEDSPORT ROCKET ITA 3:26:45 -  
34 206 VAHTRA Norman ESTONIAN NATIONAL TEAM EST 3:26:45 -  
35 141 GERTS Floris TARTELETTO - ISOREX NED 3:26:45 -  
36 263 COLNAGHI Davide TEAM NAMEDSPORT ROCKET ITA 3:26:45 -  
37 176 ZIMMERMANN Georg TIROL KTM CYCLING TEAM GER 3:26:45 -  
38 125 VAN DER VEEKENS Mel MONKEY TOWN - A BLOCK CT NED 3:26:45 -  
39 72 MALECKI Kamil CCC DEVELOPMENT TEAM POL 3:26:45 -  
40 64 HOLLER Nikodemus BIKE AID GER 3:26:45 -  
41 155 RABITSCH Stephan TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS AUT 3:26:45 -  
42 152 BRKIC Benjamin TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS AUT 3:26:45 -  
43 186 VOLOSHIN Alexey VINO - ASTANA MOTORS KAZ 3:26:45 -  
44 5 VERGAERDE Otto CORENDON - CIRCUS BEL 3:26:45 -  
45 12 DUNNE Conor ISRAEL CYCLING ACADEMY IRL 3:26:45 -  
46 84 OLDANI Stefano KOMETA CYCLING TEAM ITA 3:27:03 + 0:18  
47 184 PRONSKIY Vadim VINO - ASTANA MOTORS KAZ 3:27:03 + 0:18  
48 134 ORKEN Ahmet SALCANO SAKARYA BB TEAM TUR 3:27:03 + 0:18  
49 96 REKITA Szymon LEOPARD PRO CYCLING POL 3:27:03 + 0:18  
50 94 MAAS Jan LEOPARD PRO CYCLING NED 3:27:03 + 0:18  
51 255 PISKUNOV Maksim FİBERLİ ANTALYA RUS 3:27:03 + 0:18  
52 91 BURKE Jack LEOPARD PRO CYCLING CAN 3:27:03 + 0:18  
53 171 BAYER Tobias TIROL KTM CYCLING TEAM AUT 3:27:03 + 0:18  
54 185 SOKOLOV Nikita VINO - ASTANA MOTORS KAZ 3:27:03 + 0:18  
55 111 BAZHKOU Stanislau MINSK CYCLING CLUB BLR 3:27:03 + 0:18  
56 86 SEVILLA LOPEZ Diego Pablo KOMETA CYCLING TEAM ESP 3:27:03 + 0:18  
57 32 HORVAT Ziga ADRIA MOBIL SLO 3:27:03 + 0:18  
58 43 GÜLLER Timo AKROS - THÖMUS SUI 3:27:03 + 0:18 -1s
59 115 SOBAL Yauhen MINSK CYCLING CLUB BLR 3:27:03 + 0:18  
60 24 YOSHIDA Hayato NIPPO - VINI FANTINI - FAIZANE' JPN 3:27:03 + 0:18  
61 275 OZGUR Batuhan TORKU ŞEKER SPOR TUR 3:27:03 + 0:18  
62 106 ZUBENKO Mykyta LVIV CYCLING TEAM UKR 3:27:03 + 0:18  
63 163 DONOVAN Mark TEAM WIGGINS LECOL GBR 3:27:03 + 0:18  
64 194 LUND Rasmus Hestbek DANISH NATIONAL TEAM DEN 3:27:03 + 0:18  
65 122 JANSSEN Adriaan MONKEY TOWN - A BLOCK CT NED 3:27:03 + 0:18  
66 181 ASTAFYEV Stepan VINO - ASTANA MOTORS KAZ 3:27:03 + 0:18  
67 83 LOPEZ PEREZ Juan Pedro KOMETA CYCLING TEAM ESP 3:27:03 + 0:18  
68 121 SANTORO Antonio MONKEY TOWN - A BLOCK CT ITA 3:27:03 + 0:18  
69 11 PLAZA Ruben ISRAEL CYCLING ACADEMY ESP 3:27:03 + 0:18  
70 14 NIV Guy ISRAEL CYCLING ACADEMY ISR 3:27:03 + 0:18  
71 71 BROZYNA Piotr CCC DEVELOPMENT TEAM POL 3:27:03 + 0:18  
72 146 VANTOMME Maxime TARTELETTO - ISOREX BEL 3:27:10 + 0:25  
73 75 TRACZ Szymon CCC DEVELOPMENT TEAM POL 3:27:11 + 0:26  
74 212 GAVARS Eriks Toms LATVIA NATIONAL TEAM LAT 3:27:11 + 0:26  
75 136 TIRYAKI Oguzhan SALCANO SAKARYA BB TEAM TUR 3:27:11 + 0:26  
76 211 ANSONS Kristers LATVIA NATIONAL TEAM LAT 3:27:11 + 0:26  
77 226 STEPANOV Andrei RUSSIAN NATIONAL TEAM RUS 3:27:11 + 0:26  
78 85 RIES Michel KOMETA CYCLING TEAM LUX 3:27:11 + 0:26  
79 254 ICEN Izzet FİBERLİ ANTALYA TUR 3:27:11 + 0:26  
80 51 AKHMETOV Galym ASTANA CITY KAZ 3:27:11 + 0:26  
81 133 BALKAN Onur SALCANO SAKARYA BB TEAM TUR 3:27:11 + 0:26  
82 205 ÄRM Rait ESTONIAN NATIONAL TEAM EST 3:27:11 + 0:26  
83 183 OVSYANNIKOV Alexandr VINO - ASTANA MOTORS KAZ 3:27:11 + 0:26  
84 23 NISHIMURA Hiroki NIPPO - VINI FANTINI - FAIZANE' JPN 3:27:11 + 0:26  
85 154 LEHNER Daniel TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS AUT 3:27:11 + 0:26  
86 45 SUTER Joel AKROS - THÖMUS SUI 3:27:11 + 0:26  
87 244 JEANNES Matthieu CLUB DE LA DEFENSE FRA 3:27:11 + 0:26  
88 65 WOLF Justin BIKE AID GER 3:27:11 + 0:26  
89 66 VAN ENGELEN Adne BIKE AID NED 3:27:11 + 0:26  
90 261 BELLETTA Pier Elis TEAM NAMEDSPORT ROCKET ITA 3:27:11 + 0:26  
91 172 EL GOUZI Omar TIROL KTM CYCLING TEAM ITA 3:27:11 + 0:26  
92 224 FROLOV Igor RUSSIAN NATIONAL TEAM RUS 3:27:11 + 0:26  
93 116 STROKAU Vasili MINSK CYCLING CLUB BLR 3:27:11 + 0:26  
94 222 DUIUNOV Vladislav RUSSIAN NATIONAL TEAM RUS 3:27:11 + 0:26  
95 223 FOKIN Mikhail RUSSIAN NATIONAL TEAM RUS 3:27:11 + 0:26  
96 53 KUZMIN Anton ASTANA CITY KAZ 3:27:11 + 0:26  
97 104 DESHKO Roman LVIV CYCLING TEAM UKR 3:27:11 + 0:26  
98 203 NISU Oskar ESTONIAN NATIONAL TEAM EST 3:27:11 + 0:26  
99 114 SAMOILAU Branislau MINSK CYCLING CLUB BLR 3:27:11 + 0:26  
100 165 O'LOUGHLIN Michael TEAM WIGGINS LECOL IRL 3:27:11 + 0:26  
101 44 PAROZ Justin AKROS - THÖMUS SUI 3:27:11 + 0:26  
102 46 VOISARD Yannis AKROS - THÖMUS SUI 3:27:11 + 0:26  
103 231 KUCUKBAY Kemal BİSİKLET SPORUNU KALKINDIRMA KLB TUR 3:27:11 + 0:26  
104 31 JARC Aljaz ADRIA MOBIL SLO 3:27:11 + 0:26  
105 213 PELCERS Kristaps LATVIA NATIONAL TEAM LAT 3:27:11 + 0:26  
106 164 NAVARRO Corentin TEAM WIGGINS LECOL FRA 3:27:11 + 0:26  
107 241 AMADORI Julien CLUB DE LA DEFENSE FRA 3:27:11 + 0:26  
108 195 RYTTERSGAARD Sebastian DANISH NATIONAL TEAM DEN 3:27:11 + 0:26  
109 142 SEFA Ylber TARTELETTO - ISOREX ALB 3:27:11 + 0:26  
110 235 YILMAZ Yunus BİSİKLET SPORUNU KALKINDIRMA KLB TUR 3:27:11 + 0:26  
111 193 KRISTENSEN Mads Østergaard DANISH NATIONAL TEAM DEN 3:27:11 + 0:26  
112 196 ARNTH SØRENSEN Kristian DANISH NATIONAL TEAM DEN 3:27:11 + 0:26  
113 54 LUCHSHENKO Sergey ASTANA CITY KAZ 3:27:11 + 0:26  
114 201 JOHANSON Kristjan ESTONIAN NATIONAL TEAM EST 3:27:11 + 0:26  
115 103 DZHUS Volodymyr LVIV CYCLING TEAM UKR 3:27:11 + 0:26  
116 1 DEVOLDER Stijn CORENDON - CIRCUS BEL 3:27:11 + 0:26  
117 145 VAN BREUSSEGEM Elias TARTELETTO - ISOREX BEL 3:27:11 + 0:26  
118 175 WILDAUER Markus TIROL KTM CYCLING TEAM AUT 3:27:11 + 0:26  
119 15 PERRY Benjamin ISRAEL CYCLING ACADEMY CAN 3:27:11 + 0:26  
120 21 CIMA Damiano NIPPO - VINI FANTINI - FAIZANE' ITA 3:27:11 + 0:26  
121 124 KLEIMAN Wim MONKEY TOWN - A BLOCK CT NED 3:27:11 + 0:26  
122 246 TROUDE Mathieu CLUB DE LA DEFENSE FRA 3:27:11 + 0:26  
123 41 DÖRING Jonas AKROS - THÖMUS SUI 3:27:11 + 0:26  
124 191 KOLZE CHANGIZI Sebastian DANISH NATIONAL TEAM DEN 3:27:23 + 0:38  
125 101 ASADOV Elchin LVIV CYCLING TEAM AZE 3:27:30 + 0:45  
126 266 MOLINARI Kevin TEAM NAMEDSPORT ROCKET ITA 3:27:30 + 0:45  
127 271 ACAR Fethi TORKU ŞEKER SPOR TUR 3:27:30 + 0:45  
128 52 CHZHAN Igor ASTANA CITY KAZ 3:27:30 + 0:45  
129 16 SCHREURS Hamish ISRAEL CYCLING ACADEMY NZL 3:27:30 + 0:45  
130 233 SEKER Cebrail BİSİKLET SPORUNU KALKINDIRMA KLB TUR 3:27:39 + 0:54  
131 192 JACOBSEN Niklas Spilcker DANISH NATIONAL TEAM DEN 3:27:39 + 0:54  
132 251 AKBAS Soner FİBERLİ ANTALYA TUR 3:27:39 + 0:54  
133 265 MIRRI Ivan TEAM NAMEDSPORT ROCKET ITA 3:27:42 + 0:57  
134 264 GALDOUNE Ahmed Amine TEAM NAMEDSPORT ROCKET MAR 3:27:42 + 0:57  
135 273 DILEK Halil TORKU ŞEKER SPOR TUR 3:27:42 + 0:57  
136 236 URCU Süleyman BİSİKLET SPORUNU KALKINDIRMA KLB TUR 3:27:42 + 0:57  
137 243 BOUSQUET Pascal CLUB DE LA DEFENSE FRA 3:27:42 + 0:57  
138 102 MUSIIENKO Bohdan LVIV CYCLING TEAM UKR 3:27:42 + 0:57  
139 161 FOUCHE James TEAM WIGGINS LECOL NZL 3:27:42 + 0:57 -3s
140 156 WOLLENBERG Tim TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS GER 3:27:42 + 0:57  
141 242 BARRET Jeremy CLUB DE LA DEFENSE FRA 3:27:42 + 0:57  
142 221 CHUMACHENKO Daniil RUSSIAN NATIONAL TEAM RUS 3:27:42 + 0:57  
143 225 OVECHKIN Artem RUSSIAN NATIONAL TEAM RUS 3:27:42 + 0:57  
144 256 ÜZGÜN Canday FİBERLİ ANTALYA TUR 3:27:42 + 0:57  
145 56 ULYSBAYEV Dinmukhammed ASTANA CITY KAZ 3:27:42 + 0:57  
146 245 MOREL Jeremy CLUB DE LA DEFENSE FRA 3:27:42 + 0:57  
147 105 MAMMADOV Mahmud LVIV CYCLING TEAM AZE 3:27:58 + 1:13  
148 234 KELLECI Abdulkadir BİSİKLET SPORUNU KALKINDIRMA KLB TUR 3:27:58 + 1:13  
149 113 RAMANAU Raman MINSK CYCLING CLUB BLR 3:27:58 + 1:13  
150 252 BIALIAUSKI Vasili FİBERLİ ANTALYA BLR 3:27:58 + 1:13  
151 92 GEßNER Konrad LEOPARD PRO CYCLING GER 3:27:58 + 1:13  
152 204 PRANGEL Kristo ESTONIAN NATIONAL TEAM EST 3:27:58 + 1:13  
153 131 AKDILEK Ahmet SALCANO SAKARYA BB TEAM TUR 3:28:03 + 1:18  
154 132 ATALAY Muhammed SALCANO SAKARYA BB TEAM TUR 3:28:03 + 1:18  
155 135 AY Enes SALCANO SAKARYA BB TEAM TUR 3:28:03 + 1:18  
156 272 UGUZ Muhammed TORKU ŞEKER SPOR TUR 3:28:03 + 1:18  
157 274 ORENCIK Ahmet TORKU ŞEKER SPOR TUR 3:28:03 + 1:18  
158 61 BICHLMANN Daniel BIKE AID GER 3:28:03 + 1:18  
159 81 CAMACHO DEL FRESNO Juan KOMETA CYCLING TEAM ESP 3:28:22 + 1:37  
160 3 VAN TRIJP Maarten CORENDON - CIRCUS NED 3:28:37 + 1:52  
161 216 KANEPEJS Deins LATVIA NATIONAL TEAM LAT 3:27:11 + 0:26  
162 112 PAPOK Siarhei MINSK CYCLING CLUB BLR 3:27:11 + 0:26  
OTL 214 RAZINSKIS Alekss Janis LATVIA NATIONAL TEAM LAT 3:55:05 + 28:20  
OTL 276 SELCUK Muhammed TORKU ŞEKER SPOR TUR 4:02:20 + 35:35  
Withdrawals          
DNF 232 KOCAN Emin BİSİKLET SPORUNU KALKINDIRMA KLB TUR Withdrawal    
Phone: +90 384 341 4688 E-mail: info@tourofantalya.com

Contact Us

Captcha
Copyright © 2017 Tour of Antalya. All Rights Reserved.